Úterý, 25 června, 2024
- Reklama -svět ženy
HomeMužiImpresionismus

Impresionismus

Impresionistické obrazy pocházejí z 19. století, kdy se umělci přesunuli z ateliéru do přírody a snažili se zachytit náhodné okamžiky, které venkovní prostředí nabízí. 

Centrem impresionismu se stala francouzská Provence. Setkávali se zde malíři, kteří se zabývali tvorbou obrazů, jež sestávaly z drobných tahů štětcem, které dohromady tvořily celkový obraz.

Na ty navazovali malíři po celé Evropě, kteří vytvářeli také úchvatná díla, jež se zachovala dodnes. Autory fascinovalo dopadající světlo a zachycovali jej na svých obrazech Vincent Van Gogh symbolizoval malířské umění Nizozemska. 

Maloval autoportréty, také zátiší a obrazy krajiny. Nejvíce zaujalo jeho dílo Slunečnice. Jsou na něm uvadající slunečnice ve váze.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek