Čtvrtek, 9 února, 2023
- Reklama -svět ženy
DomůMužiŠéf NATO Stoltenberg nečekaně zrušil svou návštěvu Německa

Šéf NATO Stoltenberg nečekaně zrušil svou návštěvu Německa

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg ve čtvrtek nečekaně zrušil svoji návštěvu Německa. Oznámilo to německé ministerstvo obrany, které však neuvedlo důvody tohoto kroku.

Nejmenovaný představitel NATO však pro agenturu DPA řekl, že Stoltenbergovi lékaři diagnostikovali pásový opar a proto pracuje z domova. Pásový opar – infekční kožní onemocnění – se může objevit po překonání nákazy novým koronavirem. Stoltenberg se jím infikoval v polovině května.

Šéf Aliance pro uvedené zdravotní důvody absolvuje plánované návštěvy Německa a Rumunska na dálku a ne osobně.

V Berlíně se měl Stoltenberg ve čtvrtek setkat s německým kancléřem Olafem Scholzem a ministryní obrany Christine Lambrechtovou, se kterým se spojí prostřednictvím videolinku. Tématem rozhovorů budou podle resortu obrany v Berlíně mimo jiné přípravy na summit NATO, který se uskuteční ve dnech 28. – 30. června v Madridu.

Jednání se budou také týkat důsledků ruské invaze na Ukrajinu a jejího dopadu na euroatlantickou bezpečnostní situaci. Dalšími tématy jsou plánované posílení východního křídla NATO, nový strategický koncept Aliance či otázka členství Finska a Švédska v NATO.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek