Pondělí, 29 května, 2023
- Reklama -svět ženy
DomůRady a NávodyVyplatí se používat All-in-one PC?

Vyplatí se používat All-in-one PC?

Každý, kdo dnes shání výpočetní techniku pro práci či zábavu, má celou řadu možností, jaké konkrétní zařízení si pořídit: od tabletů přes netbooky a laptopy až po plnohodnotná desktopová PC.

Vždy samozřejmě závisí především na tom, jakou konkrétní náplň pro ni má, přesto je ale ve většině případů z čeho vybírat. Poměrně velkou oblibu mají v poslední době tzv. all-in-one PC.

Jako všechna ostatní zařízení, i ona mají své výhody a nevýhody. Pokud si zvolíte právě toto řešení, jistě se bude hodit tip na to, jak si all-in-one PC pořídit co nejlevněji. Dobrá zpráva je, že to jde.

Co je all-in-one PC?

Počítače typu „vše v jednou“ jsou – jak již název napovídá – zařízení, která mají všechny své komponenty integrovány do jednoho těla s displejem. Nenajdete u nich samostatnou skříň s komponentami, které jsou namísto toho zabudovány přímo do monitoru nebo do jeho podstavce. To jediné, co není v jednom kusu jsou tak periferie, tedy klávesnice nebo myš.

Výhody all-in-one PC

První a hlavní výhoda tohoto typu počítače je zřejmá již z jeho popisu: je jí úspora místa na stole nebo pod ním. all-in-one počítač se navíc obvykle dodává s bezdrátovou klávesnicí a myší, takže jediný kabel, který budete potřebovat, je ten napájecí.

Pokud by nyní někoho napadla otázka na to, v čem se vlastně tento typ zařízení liší od notebooků, které lze svým způsobem také chápat jako zařízení „vše v jednom“, pak v tom, že nemají baterii a nejsou určeny pro přenášení.

Výhodou je taktéž fakt, že jsou tyto počítače připravené pro okamžité použití, není třeba řešit problémy se vzájemnou kompatibilitou jednotlivých komponent. V neposlední řadě mají potom díky maximální integraci většinou i nižší spotřebu.

Nevýhody all-in-one PC

Jak to tak bývá, v životě je vždy „něco za něco“. U all-in-one počítačů jsou cenou za uvedené výhody především nižší výkon zařízení a taktéž praktická nemožnost jeho upgradu. Za upozornění stojí též poměrně vysoká hmotnost celého počítače, což je nicméně vzhledem k tomu, že obsahuje veškeré komponenty poměrně logické.

Jak all-in-one PC sehnat co nejlevněji?

Jedním z nejvýhodnějších způsobů pořízení výpočetní techniky je nákup repasovaných zařízení. Platí to i pro repasované all-in one počítače. Jedná se o počítače, které nejsou zcela nové, ale přitom jsou stále ve špičkovém stavu, neboť byly odborníky dokonale vyčištěny, přeinstalovány a prakticky tak nahrazují nová zařízení, resp. nabízejí stejný výkon i uživatelskou zkušenost, a přitom za nižší cenu. Právě proto je u nich nabízena dlouhá záruka a nákup je tak pro zákazníka bezrizikový.

Repasované all-in one počítače tak představují skvělé řešení pro všechny, kteří si vyhodnotili, že all-in-one počítačje pro ně vhodné zařízení a současně hledají finančně nejvýhodnější nabídku.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek