Sobota, 18 května, 2024
- Reklama -svět ženy
HomeMužiPlazmová řezačka – praktický nástroj pro řezání plazmou

Plazmová řezačka – praktický nástroj pro řezání plazmou

Řezání plazmou je využíváno v mnoha různých oblastech. Kromě strojního řezání plazmou se nabízí také ruční řezání, pro které jsou vhodné právě plazmové řezačky, které využívají pouze stlačený vzduch a elektřinu. Náklady pro provoz jsou tak minimální.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je perfektním nástrojem, se kterým můžete dělit řadu různých materiálů. Ať už jde o kovy či nekovy. Plazmový řezací stroj si poradí s ocelí, nerezovou ocelí, hliníkem, či třeba mědí. S využitím přeneseného oblouku lze dělit všechny kovové vodivé materiály. Ovšem využít můžete také metodu bez přeneseného oblouku, ta je vhodná pro nevodivé materiály. Díky tomu, že řezání plazmou lze využít pro dělení různých materiálů, využití je poměrně široké a uplatnění tak najde v mnoha rozmanitých oblastech.

Kvalitní řez

Jednou z největších výhod, kterou plazmová řezačka nabízí, je rychlost a kvalita řezu. Za relativně krátký čas lze zpracovat velké množství materiálů, přičemž kvalita řezu zůstává vysoká. S plazmou bez problému vyřežete i složitější tvary. Rychlost práce je umožněna zejména díky vysoké teplotě a výstupní rychlosti plazmového paprsku, který umožňuje tenký a přesný řez.

Plasmová řezačka

Pro ruční řezání plazmou si vystačíte pouze se zdrojem stlačeného vzduchu. Plasmová řezačka potřebuje externí zdroj vzduchu, ovšem dostupné jsou i modely vybaveny zabudovaným kompresorem. Nemusíte tak shánět nákladné speciální plyny. Řezání plazmou je rychlejší než řezání kyslíkem, problémem přitom není ani horší kvalita materiálu. Může být lakovaný, zkorodovaný či znečištěný a na proces řezání to má pouze minimální vliv.

S pomocí plazmové řezačky zvládnete dělení různých materiálů. Během krátkého času se zachováním vysoké kvality. Nejen proto jsou plazmové řezačky tolik oblíbenou volbou.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek