Pondělí, 29 května, 2023
- Reklama -svět ženy
DomůMužiUkrajina podle Reznikova přichází denně o stovku vojáků

Ukrajina podle Reznikova přichází denně o stovku vojáků

Ukrajina denně přichází až o stovku vojáků, dalších 500 utrpí zranění, uvedl ve čtvrtek ministr obrany Oleksij Reznikov podle agentury Interfax-ukrajina. Situaci na frontě označil za těžkou. Válka Ruska proti Ukrajině pokračuje 106. dnem.

Kreml nadále vyvíjí tlak masami, přešlapuje na místě, čelí silnému odporu a vykazuje obrovské ztráty. Ale stále má sílu na postup v jednotlivých úsecích fronty. Je nutné zachovat soustředění. Potom Ukrajina zvítězí,“ uvedl Reznikov.

O tom, že v bojích na východě Ukrajiny každý den umírá 50 až 100 lidí, mluvil už minulý měsíc prezident Volodymyr Zelenskyj. Argumentoval tak proti názoru zrušit zákaz odchodu mužů v branném věku z Ukrajiny.

Ministr obrany také vyjádřil nespokojenost s rychlostí dodávek západních zbraní a jejich množstvím, současně však poděkoval zemím, které tyto zbraně poskytují.

Ukrajina podle něj potřebuje především větší množství moderních raketometů západního typu a příslušnou munici, dále potřebuje nahradit opotřebovaná děla „sovětských“ ráží moderními děly západního kalibru a to opět s příslušnou municí, která se na Ukrajině nevyrábí. Klíčové je prý také dohodnout se s partnery na výcviku obsluhy, aby na frontě mohly být nasazovány hned celé jednotky, což by výrazně zvýšilo efektivnost na bojišti.

Ukrajina potřebuje stovky těžkých zbraní, bez kterých nemůže zahájit účinnou protiofenzívu, a také bojová letadla a prostředky protivzdušné obrany, uvedl Reznikov podle webu deníku RBK-Ukrajina.

Kyjev vlastní ztráty neuvádí. Ukrajinský generální štáb ve čtvrtek odhadl, že Rusko od začátku invaze přišlo o 31 700 vojáků, z toho o dvě stovky během uplynulých 24 hodin. Tato tvrzení však nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek