Sobota, 18 května, 2024
- Reklama -svět ženy
HomeAuto MotoVolvo se spojilo s tvůrcem videoher. Výsledkem bude 3D infotainment

Volvo se spojilo s tvůrcem videoher. Výsledkem bude 3D infotainment

Zábava a konektivita hrají ve světě aut stále větší roli. Proto se švédské Volvo obrátilo na přední herní společnost Epic Games.

Nový infotainment s grafikou vyvíjenou ve spolupráci s herní společností Epic Games by se měl objevit v elektrickém nástupci Volva XC90, který bude vycházet z konceptu Volvo Recharge.
Volvo používá v současnosti infotainment na platformě Android. V blízké budoucnosti však plánuje velkou změnu. Jeho nové rozhraní se inspiruje světem počítačových her. Jak víme, ty vyžadují mimořádně výkonné procesory a špičkovou grafiku. Na míle vzdálenou tomu, co dnes známe z většiny aut. Nové spojenectví Volva s herní a softwarovou společností Epic Games, která je známá například hrou Fortnite, je tak docela logické.

Volvo XC60: Nová generace již za dva roky. Půjde o risk
Samozřejmě, cílem není zábava, ale rychlost, precizní zobrazení a nové funkce. Herní nástroj Engine Unreal využije Volvo k vývoji digitálního 3D prostředí v reálném čase. Systém poskytne sytější barvy a umožní rozsáhlé 3D animace. Rychlost zase zajistí platforma Snapdragon Cockpit navržená společností Qualcomm. Výsledkem bude více než dvojnásobná rychlost v porovnání se současným infotainmentem, přičemž generování a zpracování grafiky se urychlí až desetinásobně.

Volvo XC40 Recharge: Více elektrické identity pro rok 2022
„Když do auta přinesete interaktivní grafiku s vysokým rozlišením, která běží v reálném čase, otevřete dveře širokému spektru nových způsobů, jak informovat a zabavit každého uvnitř auta,“ řekl Heiko Wenczel, ředitel pro HMI společnosti Epic Games. Premiéru bude mít novinka v čistě elektrickém nástupci současného SUV XC90, který se představí ještě před koncem letošního roku a který bude vycházet z konceptu Volvo Recharge. Zpočátku na displeji řidiče, později se technologie rozšíří i na další obrazovky.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek