Pondělí, 29 května, 2023
- Reklama -svět ženy
DomůSportWelcome to the Jungle! Uragán z Varšavy si podmanil Paříž

Welcome to the Jungle! Uragán z Varšavy si podmanil Paříž

Polka Iga Swiateková je v životní formě. Vyhrála Poland Garros – pardon, Roland Garros – a potvrdila to, co říká i žebříček WTA. Aktuálně je nejlepší tenistkou na světě. Po její úžasné pařížské jízdě se žádá dodat, že suverénně nejlepší. O svém celkovém triumfu rozhodla v sobotu, kdy z kurtu nemilosrdně vyprovodila talentovanou Američanku Coco Gauffovou.

Ve Francii to byl velký polský den. A hvězdný polský fotbalista Robert Lewandowski byl toho přímým svědkem. Viděl exhibici. Nakonec, Swiateková vyhrála 6:1, 6:3. „Vypadala být nezdolatelná,“ potvrdila i americká televizní stanice ESPN. „Gauffová byla zase naprosto bezradná,“ dodal polský web Sport.pl.

Oblíbená
Pro Swiatekovou to je druhý grandslamový titul v kariéře. Premiérově se těšila v říjnu 2020, kdy si během pandemie hrál Roland Garros netradičně na podzim. Stále jen jedenadvacetiletá Varšavčanka po dvaceti měsících zopakovala svůj suverénní výkon. Během uplynulých dvou týdnů nenašla soupeřku, která by jí způsobila vážnější problémy.

Zatímco při prvním velkém úspěchu Swiateková šokovala, tentokrát přijela do Paříže jako velká favoritka. Pozici, která není vůbec jednoduchá, zvládla na jedničku. Připsala si 35 triumf v řadě a vyrovnal miléniový rekord Venus Williamsové. Žádná jiná hráčka ve 21. století tolik zápasů v řadě nevyhrála. Mezi muži to dokázali jedině Roger Federer a Novak Djokovič.

Polka potvrzuje své renkingové postavení. Před pár měsíci nečekaně ukončila kariéru Australanka Ashleigh Bartyová a od té doby ženskému tenisovému pelotonu šéfuje Swiateková. Počíná si skvěle.

„Byla jsem pod velkým tlakem, ale dokázala jsem se s ním vyrovnat. Díky patří i polským fanouškům, kterých bylo v hledišti nepočítaně, viděla jsem spoustu polských vlajek,“ zdůraznila a následně – během polské hymny – se rozplakala. Sama měla na kšiltovce během celého turnaje připnutou ukrajinskou vlajku a její poslední slova na slavnostním pódiu patřila právě této válkou zmítané zemi.

Nejen doma, ale i jinde ve světě je Swiateková velmi populární. Působí velmi skromně, na hvězdu její rangu občas až nenápadně. Její odpovědi nikdy nepřekypují sebevědomím, někdy se teprve zdá, že její nenáročná povaha jakoby do velkého tenisového světa ani nepatřila.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek