Neděle, 26 března, 2023
- Reklama -svět ženy
DomůRady a Návody3 věci, na které byste neměli využívat půjčku

3 věci, na které byste neměli využívat půjčku

To, že si půjčíte peníze, není nic, za co byste se museli stydět. V životě nastanou situace, kdy to jinak nejde. Stejně tak ale existují chvíle, kdy půjčení si peněz může vést ke vzniku až velice závažných problémů. V jakých situacích se půjčka nevyplatí a kdy byste se jí měli vyloženě vyhnout?

1. Půjčka není řešením pravidelných potíží

S rostoucími cenami všech základních životních potřeb již nemusí výplata ze zaměstnání vždy stačit. Pokud víte, že se bude jednat pouze o jednorázovou záležitost, pak půjčka nemusí být žádný problém.

Jestliže se ale s nedostatkem peněz potýkáte pokaždé, než vám přijde výplata, pak vám půjčka nejen nepomůže, ale dokonce uškodí. V případě, že máte problémy vycházet se svým příjmem, rozhodně to nezkoušejte řešit půjčkou. Na krátkou chvíli by se vám možná ulevilo. Nakonec byste ale o všechny peníze stejně přišli a k tomu získali další výdaj navíc, se kterým byste to již nemuseli zvládat vůbec.

2. Nepůjčujte si na věci, které nejsou nezbytné

Je rozdíl, zda si chcete sjednat půjčku kvůli koupi nebo zařízení domu, ve kterém hodláte strávit zbytek života, nebo si pouze chcete zajet na dovolenou k moři.

Pokud se vám zachtělo nějaké změny a vytržení z každodenní rutiny, rozhodně není dobré to řešit pomocí půjčky. Dovolená je sice jednorázová záležitost, ale pokud vám váš příjem a vaše výdaje nedovolují si našetřit dost, abyste jeli za vlastní peníze, pak není chytré doufat, že to půjčka vyřeší.

Kde byste chtěli sehnat peníze na splácení půjčky jakožto dalšího výdaje, když nejste schopni si tuto částku ani postupně našetřit?

3. Nepůjčujte si pro někoho jiného

Jestliže byste chtěli pomoci známému či kamarádovi, který se dostal do finanční tísně, učiňte tak pouze z peněz, které opravdu máte. Rozhodně si na pomoc někomu jinému neberte půjčku. Brali byste na sebe nejen riziko, že se vám peníze již nevrátí, ale také byste se sami mohli dostat do pěkného maléru a dluhové pasti.

Možností, jak půjčky využít, je mnoho

Existují momenty, kdy je půjčení si peněz pouze začátkem budoucích problémů. Stejně tak jsou ale situace, kdy se vám půjčené peníze mohou naopak hodit. Snadné půjčky, jako je například půjčka bez registru, jsou vhodné v mnoha příležitostech. Jen se jako kdykoliv jindy ujistěte, že je zvládnete splatit.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek