Neděle, 26 března, 2023
- Reklama -svět ženy
DomůAuto MotoJsou pneumatiky na bazarových autech bezpečné?

Jsou pneumatiky na bazarových autech bezpečné?

Není žádným tajemstvím, že nové pneumatiky pro automobily mohou být velmi nákladné, a proto se mnoho majitelů automobilů rozhoduje pro použité pneumatiky, protože se zdají být ideálním způsobem, jak ušetřit slušné peníze za údržbu automobilu.

Nákup autopotahů však není jen o tom, že si pořídíte sadu pneumatik s velkým vzorkem a za nízkou cenu. Mnoho majitelů automobilů si nevšimne, že používání použitých pneumatik pro automobily představuje určitá bezpečnostní rizika, která se možná neprojeví tehdy, ale později ano.

Pneumatiky pro automobily jsou vyrobeny z pryžových směsí, o kterých je známo, že postupem času stárnou, ať už jsou používány často, téměř nepoužívané nebo zcela nepoužívané. Pokud použijete Pneuboss slevový kód, můžete nové pneumatiky nakoupit výhodně. Ve skutečnosti však není jasné, jak dlouho mohou pneumatiky sloužit automobilu tím, že poskytují majiteli bezpečnou přepravu, dokud nedojde k jejich opotřebení do té míry, že přestanou sloužit svému účelu.

Kdy měnit pneumatiky

Výrobci pneumatik doporučují jejich výměnu v rozmezí 5 až 10 let bez ohledu na opotřebení a samozřejmě v závislosti na podmínkách. Pokud jsou pneumatiky často vystaveny vlhkosti, teplu, přímému slunečnímu záření, slanému vzduchu a dalším faktorům, které mohou vést k rychlejšímu rozpadu pryžových směsí, měly by být vyměněny po několika letech.

Nákup ojetých automobilových pneumatik by neměl být volbou, a to bez ohledu na to, zda šetříte finanční prostředky nebo se snažíte být ohleduplní k životnímu prostředí tím, že používáním ojetých pneumatik chráníte přírodní zdroje. V každém případě jízdou na použitých pneumatikách snižujete podmínky bezpečnosti silničního provozu a níže jsou uvedeny důvody, proč tomu tak je.

Nemáte žádnou historii pneumatiky

Je snadné najít správný rozměr ojeté pneumatiky pro vaše vozidlo, ale nemůžete zjistit, zda byla pneumatika ve vozidle, které bylo často přetěžováno nebo jezdilo velmi vysokou rychlostí.

Tyto skutečnosti mohou ovlivnit funkčnost pneumatiky způsobem, který nemusí být zpočátku patrný, ale může vést k jejímu selhání v blízké budoucnosti. Pneumatiky mohly být také špatně opraveny, nepozorovaně poškozeny, vystaveny drsným vlivům nebo s nimi mohlo být jednoduše špatně zacházeno, což může mít později vliv na přepravu.

Svolávací akci můžete přehlédnout

Vzhledem k tomu, že všechny nové pneumatiky jsou registrovány na majitele vozu, který je kupuje, lze v případě stažení z trhu z jakéhokoli důvodu kupujícího snadno kontaktovat. U ojetých pneumatik však spojení mezi výrobcem a kupujícím již neexistuje a kupující ojetých pneumatik se nemusí nikdy dozvědět, zda byly pneumatiky staženy z důvodu bezpečnostního problému. To pro vás může být velmi nebezpečné, protože jako kupující stažené použité pneumatiky můžete nakonec nést následky.

Selžou, když je nutně potřebujete

U použitých pneumatik si nikdy nemůžete být jisti. Vzhledem k tomu, že nemáte žádné záznamy o jejich historii a přijímáte je, protože mají spoustu běhounu a prodávají se za skvělou cenu, nikdy si nejste zcela jisti, kdy selžou. Časté jsou případy, kdy ojeté pneumatiky selhaly, když majitelé vozu museli spěchat do práce a zároveň měli zpoždění, důležitou schůzku, když řešili mimořádnou událost a podobně.

Pokud musíte koupit

Pokud kupujete ojeté pneumatiky, pak ať je to pouze tehdy, když kupujete ojetý vůz, protože ojetý vůz bude mít samozřejmě ojeté pneumatiky. Takto si můžete prohlédnout vozidlo, z něhož pneumatiky pocházejí, a zjistit počet najetých kilometrů a celkový stav.

Můžete také získat záznamy o údržbě vozidla, které vám dále pomohou zjistit skutečný stav pneumatik. U ojetého vozidla nebudete znát kompletní historii těchto použitých pneumatik, ale podle nich můžete určit, zda jsou v dobrém stavu.

Pokud vozidlo vypadá zanedbaně, je velká pravděpodobnost, že zanedbané jsou i pneumatiky. V takovém případě vám nezbude nic jiného než si pořídit zcela nové pneumatiky. Na stavu čtyř pneumatik, na kterých jedete, totiž závisí bezpečnost vás jako majitele vozu i všech cestujících ve vašem voze.

Závěr

Nákup nové sady pneumatik se bezpochyby vyplatí, protože tak rozumně předcházíte nebezpečí, které představuje neznámý stav pneumatik. Použité autopotahy vám sice ušetří slušnou částku, ale za obrovské riziko, které představují, opravdu nestojí. Jejich nevýhody daleko převažují nad výhodami.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek